IT-tugilahendus: I contact

Antud teemal ma pidin kirjeldama mõnda IT-toelahendust, mis oli loodud spetsiaalselt puudega arvutikasutajale. Meie WIKI materiaalides sellel teemal said paljud lahendusi kirjeldatud, nagu ekraanilugeja, punktkirjaklaviatuur, reljeefne hiir, erinevad tarkvaralahendused jne. Et ka ise midagi juurde lisada, muidugi ma pöördusin meie kõikvõimsa Google otsingumootori poole ja kogemata komistasin ühe väga huvitava IT lahenduse peale. Kuigi tegemist on veel kontsept variandiga, ma arvan, et selle kohta ikkagi peab sõna võtta ja laiemale publikule teada anda.

Tegemist on IT läätsega nimega “I Contact” , nagu varem mainisin, tegemist on kontseptiga disaineritelt Eun-Gyeong Gwon ja Eun-Jae Lee. Arendajad lubavad,  et tänu läätsele saab liikumispuudega arvutikasutaja juhida oma silma munaga hiire kursorit. Ilmselt silma vilgumisega saab teha klikke.

Üldkokkuvõttes ma väga loodan, et lähitulevikus me näeme seda ka päriselt ja hind poleks krõbe.  See tehnoloogia väga abistaks puudega inimesi ja see oleks üks suur samm edasi.

Image

Viide: http://www.yankodesign.com/2009/01/16/contact-lens-kinda-makes-you-cyborgy/ 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s