Litsentsi valik, mis on mõjutanud kogu projekti käiku

VLC Media player

VLC Media player või lhtsalt VLC on VidoLan prjekti poolt kirjutatud, mis on loodud kasutamiseks  Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, BeOS, MorphOS, BSD, Solaris, iOS, jae ComStation peal.

Kasutab GNU General Public License, ehk erinevalt omandilitsentsidest on GNU GPL-i eesmärk kasutaja vabadust kaitsta, mitte seda piirata. Selle tagamiseks on mõeldud copyleft. GNU GPL on ka avatud lähtekoodiga litsents. VLC toetab suurt hulka vabu dekodeerimise ja enkodeerimise teeke.Windowsil vähendab see oluliselt vajadust leida pluginad ja koodekeid.

VLC on võimeline mängima ka ebatäieliku, lõpetamata või kahjustatud videot. Mängijal on ka oskus lugeda ISO-tõmmiseid. Alates versioonist 0.8.2 on VLC-l ka ActiveX plugin, mis võimaldab inimestel vaadata Quicktime (MOV), Windows Media, MP3 ja Ogg failid põimitud veebilehti.

 

Windows Media Player

Windows Media Player ehk lühidalt WMP on Microsofti poolt arendatud vaikimisi heli – ja videofailide mängija ning pildifailide vaatamiseks Microsoft’i operatsioonisüsteemides alates versioonist Windows 3.0. Litsentsi järgi on WMP kaasvara ja see on tasuta kättesaadav kõigile. Windows Media player on endiselt väga populaarne. Miinuseks ma pean, et peab ise vidokodekid installima, et saaks filme vaadata.

 

Real Player

RealPlayer on äärmiselt multifunktsionaalne ja ka meeldiva kasutajaliidesega meediumipleier– seda saab kasutada ka audio-ja videofailide kuulamiseks/vaatamiseks, veebibrauserina, CD,DVD ja VCD kirjutajana, saab mängida online mänge, kuulata erinevaid raadiokanaleid üle maailma jne. Realplayer sobib hästi Facebook’i ja Twitter’i kasutajatele, kuna on võimalus sinna lisada lemmikvideod läbi pleieri. Kahjuks pole RealPlayer’i keeltevalik eriti suur ning puudub ka eestikeelne kasutajaliides.On olemas tasuta ja tasuline versioonid.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s